Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать
Доброго дня, мої любі 7 класники ! На тижні в нас розпочалася тема дизайн , опрацюємо її дистанційно.
Організація простору в природному середовищі з елементами архітектури. Створення дизайну простору будинок на лоні природи
Зверніть увагу на те, що архітектура розвивалася у тісному зв'язку з умовами життя людини. Специфіку споруд визначали кліматичні умови та спосіб життя людини, ступінь розвитку її матеріальної культури. Будівля повинна знаходитись у гармонійному зв'язку з оточуючим середовищем, відповідати покладеним на неї функціональним завданням, мати естетично досконалий вигляд. Споруду, що відповідає таким вимогам, можна вважати витвором мистецтва архітектури.
Архітектура як вид мистецтва займає особливе місце в культурі народу. Микола Гоголь назвав її «кам'яним літописом світу», в якому відображено історію броду й людства. Ознайомлюючись з архітектурними спорудами, ми бачимо, що кожен з них - має свою неповторність свій характер. У різні епохи змінювали один одного різні архітектурні стилі і кожна пам'ятка цього виду мистецтва відповідає характеру естетичних ідеалів утилітарних чи художніх потреб цього часу.
Архітектура - це мистецтво створювати будівлі.
Вона існує майже стільки ж, скільки існує рід людський. Є три основні види архітектури.
Архітектура містобудування. Архітектори планують загальну структуру та стиль міста, враховують ландшафт, сусідство із старовинними пам'ятками культури, із крупними заводами, транспортними мережами.
Архітектура окремих споруд. Архітектори розробляють проекти окремих споруд (храми, кінотеатри, стадіони, заводи, житлові будинки), розробляють їх зовнішній вигляд, системи водопостачання, електроенергії.
Ландшафтна архітектура. Архітектори планують розробки парків, бесідок, фонтанів, скверів, клуб, доріжок. Розвиток архітектури має тісний зв'язок з розвитком суспільства, залежить від технологічних особливостей будівельних матеріалів, типів споруд. Наприклад, у Стародавньому Єгипті високого рівня досягла техніка обробки каменя, а для сучасної архітектури основним матеріалом є залізобетон. Зміна будівельних матеріалів конструкцій, технологій, типів будівель виражальних художніх засобів у ході історично процесу приводить до появи нового архітектурного стилю. Для кожної епохи характерний свій стиль.
Стиль - це найтиповіші ознаки, які визначаються особливостями мистецтва певного народу, певного часу.
В різних історичні періоди в Європі існували стилі романський, готичний, бароко. Перш ніж звести будівлю, архітектори креслять проект. Процес творчої роботи включає в себе різні форми художніх робіт: макет, малюнки, креслення. Щоб виконати макет різнобічно, спочатку треба різнобічно вивчити пам'ятку архітектури: коли і ким вона була збудована, до якого стилю належать, її конструктивні художні особливості. Архітектурна споруда - це насамперед художнє поєднання геометричних форм.
Як художник для створення картин, користується фарбами так і архітектор геометричними об'ємами. Вміння конструювати прості геометричні тіла, можна створити безліч варіантів архітектурного образу.
Сьогодні на уроці ми будемо створювати дизайн - проект «Будинок на лоні природи». Перед початком роботи пригадайте правила лінійної перспективи та особливості зображення архітектурних споруд за допомогою двох точок сходження.
1. Визнач лінію горизонту.
2. Побудуй будинок за двома точками сходження.
3. Намалюй вікна, двері і другорядні елементи. Заверши малюнок олівцем.
4. Почни роботу фарбами технікою « по вологому»( на зволоженому папері ) всієї композиції в цілому.
5. Заверши роботу фарбами в техніці «по сухому». Детальніше промалюй перший план.
Під час роботи фарбами, передаючи глибину простору за законами повітряної перспективи, не забувай про виражальні засоби живопису.
Розгадайте кросворд «Перспектива».
Питання до кросворду "Перспектива":
1._Предмет, яким художник-живописець наносить фарбу при малюванні.
2._Чим ближче знаходиться предмет, тим ??? він розміщується на аркуші паперу.
3._??? розділяє небо і землю.
4._Чим ближче знаходиться предмет, тим він здається???
5._Преедмет, яким художник-графік виконує зображення тушшю.
6._Для створення ілюзії глибини простору, художник використовує метод???
7._Розміщення предметів у заданому форматі.
8._Чим ближче знаходиться предмет, тим ??? ми його бачимо.
9._Чим ближче знаходиться предмет, тим ??? він здається.
10._Форма кола в перспективних змінах здається???
11._Види образотворчого мистецтва поділяються на???
3 квітня
Доброго дня, діти ! Тема уроку : Шрифт і зображення. Плакат. Листівка. Декоративне оздоблення листівки з написом певним шрифтом.
Пояснення нового матеріалу
Основою мистецтва графічного дизайну є композиція. Саме композиція визначає зовнішній вигляд книг, журналів, плакатів, листівок.
Плакат – малюнок з коротким текстом, який вивішують на вулиці чи в громадських закладах з агітаційною,інформаційною чи рекламною метою.
Основні риси: чіткість виразність, узагальненість образів і короткий текст, пов'язаний із зображенням.
Зображення і текст сприймаються на плакаті як єдине ціле. Разом вони набувають нового сенсу й створюють новий художній образ. Тому шрифт і зображення близькі за стилем і кольором.
Листівка – особливий вид поштової картки для відкритого листа (без конверта)
Листівки (запрошувальні, вітальні) – це своєрідні міні-плакати. У листівці, як і у плакаті, поєднано зображення та шрифт. Текст зазвичай короткий, наприклад : «З Днем народження», «Вітаю».
Листівка буває у вигляді складеного навпіл аркуша, із вирізаними вікнами, із фігурним контуром.
Існує декілька правил, яких художники - дизайнери дотримуються при створенні плаката (так само як і листівки):
· Зображення має бути умовним, узагальненим;
· Текст повинен легко читатися і бути контрастним до тла;
· Характер шрифту й зображення гармонійно поєднуються за формою та кольором;
· Колір є композиційним засобом плаката.
Вважають, що перші листівки виникли в Китаї. Згідно з китайським етикетом, якщо відвідувач не застав людину, яку хотів привітати,він мав залишити на порозі свою «візитну картку» із написаними на ній побажаннями до свята.
У 15 ст. з’явилися перші паперові листівки в Німеччині, а в 1878р. на поштовому конгресі в Парижі було затверджено міжнародний стандарт листівки – 9 х14см.
У наш час неабиякої популярності набули листівки, виготовлені власноруч із використанням тканини, шкіри, сухоцвітів та інших матеріалів.