top of page

                                                     Акварель "по-мокрому"
 

“Акварель по-мокрому”, або як її ще називають “англійська” акварель. Суть цієї техніки полягає в тому, що фарба наноситься на попередньо змочений водою лист. Ступінь його вологості залежить від творчого задуму художника, але зазвичай починають працювати після того, як вода на папері перестає «блищати» на світлі, тобто, папір має бути не мокрим, а саме сирим, вологим.

Такий спосіб роботи дозволяє отримувати легкі, прозорі кольори з м’якими переходами, такі важковловимі погодні стани як дощ, туман, сніг, відображення у воді, ну і, звичайно ж, небо, з його найніжнішими відтінками і легкими хмарками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                  
 

Гратографія
 

Гратаж — різновидність техніки гратографії. У роботі використовуються гострі інструменти для видалення чорної фарби з гладкої, спеціально підготовленої поверхні картону, внаслідок чого відкривається нижній шар на основі білої глини або крейди. В результаті вживання даної техніки утворюється ефектне і драматичне чорно-біле зображення.
 

Техніка гратажу почала користуватися величезною популярністю серед художників-графіків в першій половині XX століття; вона давала можливість створювати ефекти півтонів за допомогою контурів. Це добре видно на прикладі газет і журналів (віддрукованих на газетному папері), де якість репродукції, як правило, була вельми посередньою.
 

Гратаж і в даний час залишається по-своєму унікальним і виразним засобом малювання.
 

                                                          Свічка + акварель.
 

 Спосіб одержання зображення: дитина малює свічкою на папері. Потім зафарбовує аркуш аквареллю в один або кілька кольорів. Малюнок свічкою залишається білим.

bottom of page